انتشارات رویان پژوه
ورود / عضویت
دسته بندی محصولات
ورود

ضروریات طب ضایعات نخاعی

ضروریات طب ضایعات نخاعی
سال چاپ :۱۳۹۸
نوبت چاپ :اول
تعداد صفحات :۵۰۶
قطع :وزیری- جلد هارد - تک رنگ
شابک :9789648858266
کد شناسایی محصول: 206574
انتشارات : رویان پژوه
قیمت : ۵,۸۶۰,۰۰۰ ریال
۱۵% تخفیف دائمی خرید آنلاین : ۴,۹۸۱,۰۰۰ ریال


 مقدمه:

این کتاب به هفت بخش تقسیم شده است. بخش اول شامل مبانی علمی پایه، با تمرکز بر نزدیکی مطالب با موارد بالینی است و شامل اطلاعاتی در مورد آناتومی و فیزیولوژی کاربردی، پاتوفیزیولوژی آسیب های واردشده بر نخاع و چکیده ای از تحقیقات به سرعت در حال رشد درزمینۀ حفاظت نورونی، ترمیم و بازسازی نخاع می باشد.

بخش دوم جنبه های مختلف آسیب های واردشده بر نخاع، از پیشگیری گرفته تا ارزیابی و مدیریت را پوشش داده و آخرین دستورالعمل ها را در این زمینه بیان می کند.

بخش سوم میلوپاتیهای غیرتروماتیک را در برمی گیرد.علاوه بر بررسی اجمالی آن ها ازنظر بالینی و رویکرد کلی، فصل های جداگانه ای به بررسی بیشتر میلوپاتیهای مختلف می پردازند. این فصول در تعداد صفحات و جزئیات متفاوت هستند؛ به این ترتیب که از بیماری های شایع تر (مانند ام اس، آمیتروفیک لترال اسکلروز و میلوپاتی اسپوندیلوتیک گردنی) مطالب جامع و مفصل شرح داده شده ودر مورد بیماری هایی با بروز کمتر، اطلاعات مختصر و همراه با جداول مختلف برای تاکید بر اهم نکات، بیان شده است.

بخش چهارم به بحث در مورد عملکرد فیزیکی و توان بخشی می پردازد. در این بخش، به جای نگرش بر جزئیات تکنیکی که عمدتا مختص متخصصان طب فیزیکی و کاردرمانی است، تلاش شده تا اطلاعاتی جامع و کاربردی در اختیار پزشکان بالینی قرار گیرد.

بخش پنجم، عوارض و عواقب آسیب ها و اختلالات نخاع را به طور جامع پوشش می دهد. فصول این بخش براساس سیستم های مختلف بدن دسته بندی شده اند و شامل دستورالعمل های بالینی، مطالب کاربردی و نکات عملی برای ارزیابی و مدیریت این اختلالات می باشند.

بخش ششم به بررسی مسائل روانی اجتماعی و زندگی در جامعه پس از آسیب نخاع می پردازد. در اینجا نیز به جای تمرکز بر جزئیاتی که ممکن است تنها روانشناسان و مددکاران از آن بهره ببرند، تلاش شده تا اطلاعات عملی و مرتبط با موارد بالینی ارائه شود.

در بخش آخر جنبه های مهمی از رویکردهای مبتنی بر سیستم ارائه می شود که در سایر منابع غالبا مورد بررسی قرار نمی گیرند و یا به صورت اجمالی مطرح می شوند. این بخش شامل فصل هایی در مورد سیستم های مراقبت پزشکی، مسائل اخلاقی و ایمنی بیماران با تمرکز بر طبابت در حیطه طب نخاع می باشد.