انتشارات رویان پژوه
ورود / عضویت
دسته بندی محصولات
ورود

نحوه ی اجرای رژیم کتوژنیک به همراه روش تهیه غذاهای کم کربوهیدرات

نحوه ی اجرای رژیم کتوژنیک به همراه روش تهیه غذاهای کم کربوهیدرات
سال چاپ :۱۴۰۱
نوبت چاپ :اول
تعداد صفحات :۱۰۲
قطع :وزیری- جلد شومیز-رنگی
شابک :9786223200243
قیمت : ۱,۴۸۰,۰۰۰ ریال
۱۰% : ۱,۳۳۲,۰۰۰ ریال

کتاب نحوه ی اجرای رژیم کتوژنیک

به همراه روش تهیه غذاهای کم کربوهیدرات


تشنج در کودکان، شایع ترین شکل بیماری، در مراجعین به مراکز و مطب های پزشکان فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال میباشد. تشنج های کودکان را باید هر چه سریعتر تشخیص داده و اقدام به درمان نمود، اگر تشنج های کودکان دیر تشخیص داده شده و یا درمان به تاخیر افتد، صدمات جبران ناپذیری به مغز کودکان وارد خواهد شد. پس برای پیشگیری از آسیبهای جبران ناپذیر مغز، به درمان به موقع تشنج ها و انواع صرع کودکان می پردازیم.

در این میان داروهای ضدتشنج بسیاری، وارد بازار دارویی شده اند که بر حسب تشخیص نوع تشنج توسط پزشکان فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال بکار گرفته میشود. متاسفانه علیرغم تشخیص به موقع و استفاده از درمان های مناسب در این کودکان حدود 20 %از تشنج های کودکان به درمان های دارویی مقاوم میشوند. در این دسته از بیماران که به اصطلاح دچار صرع مقاوم به درمان هستند، نیازمند استفاده از روش های درمانی دیگر برای کنترل تشنج هستیم. یکی از این درمانها که از سالهای قبل در بیماران مبتال به تشنج مقاوم به درمان، بخصوص در کودکان استفاده میشود رژیم کتوژنیک میباشد.

رژیم کتوژنیک، از سالها قبل شناخته شده و تاثیرپذیری آن بر تشنج های بیماران بخصوص تشنج های کودکان و همچنین برخی اختلالات ژنتیکی مانند کمبود پیروات دهیدروژناز و یا کمبود GLUT1 به اثبات رسیده است.

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم حتما فهرست و پیش گفتار را ملاحظه بفرمایید:

دانلود فهرست و نمونه متن کتاب:

.

ورود به صفحه اینستاگرام: