انتشارات رویان پژوه
ورود / عضویت
دسته بندی محصولات
ورود

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ایبنا به نقل از دویچه‌وله، مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام کردند در نسخه فیزیکی امسال نمایشگاه روزانه میزبان حدود 25هزار نفر خواهند بود. پیش از این اعلام شده بود که نمایشگاه به صورت تلفیقی برگزار خواهد شد و به عبارتی نسخه مجازی نمایشگاه به صورت همزمان در کنار بخش فیزیکی فعالیت خواهد داشت.

هفتادوسومین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت امسال به‌طور رسمی در چهار روز بین 20 تا 24 اکتبر در دو نسخه مجازی و فیزیکی برگزار خواهد شد و به‌خاطر شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا احتیاط‌های بهداشتی بسیاری تدارک دیده شده است.

یورگن بوس رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت در بیانیه‌ای گفت: امسال به‌خاطر جلوگیری از شیوع کرونا تعداد بازدیدکنندگان را محدود کردیم تا بتوانیم نسخه فیزیکی نمایشگاه را بدون نگرانی برگزار کنیم. در ورودی سالن‌ها درهای ضدعفونی‌کننده ویژه‌ای تدارک دیده شده است تا از سلامتی بازدیدکننده‌ها اطمینان حاصل شود.

مسئولان آلمانی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کردند که این نمایشگاه در سال جاری میلادی به‌صورت تلفیقی برگزار خواهد شد که گفته می‌شود ناشرانی از 60 کشور جهان ثبت‌نام کرده‌اند. در نمایشگاه امسال کشور کانادا مهمان افتخاری این دوره خواهد بود.

در نمایشگاه امسال قرار است مراسم اعطای جوایز کتاب متعددی از جمله جایزه کتاب آلمان، جایزه بهترین ناشران اتحادیه بین‌الملل و جایزه صلح تجارت کتاب آلمان نیز برگزار شود.

مسئولان آلمان اعلام کردند نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال 2021 تنها در سه سالن 3 و 4 و 6 این نمایشگاه پذیرای شرکت‌کنندگان و ناشران از پیش ثبت‌نام‌شده خواهد بود. گفته می‌شود انتظار می‌رود امسال تنها دوسوم از شرکت‌کنندگان نمایشگاه سال 2019 به صورت حضوری در نمایشگاه حاضر شوند. قرار است امسال در نمایشگاه کتاب فرانکفورت از نرم‌‌افزار زوم (Zoom) برای برگزاری کنفرانس‌های مجازی استفاده شود.

آلمانی‌ها در اولین تجربه آنلاین خود ۳۱ هزار جلد کتاب بیش از ۴هزار ناشر از سراسر جهان را نمایش دادند. به گفته رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت از کشور آلمان، ۱۲۸۳ ناشر، سوئد؛ ۱۰۴ ناشر، اتریش؛ ۹۰ ناشر، بریتانیا؛ ۴۱۸ ناشر، آمریکا؛ ۳۳۲ ناشر، کانادا و چین، هریک؛ ۱۲۶ ناشر، فرانسه؛ ۱۱۶ ناشر و از کشور برزیل، ۶۷ ناشر برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام کرده بودند.

لینک اصل خبر 

۱۴ شهريور ۱۴۰۰